ԱՄՆ պետքարտուղարը և Թուրքիայի արտգործնախարարը կքննարկեն ԼՂ հարցը
Ահմեդ Դավութօղլուն այցով մեկնելու է ԱՄՆ։ Այս մասին տեղեկություն է տարածել Թուրքիայի արտգործնախարարությունը։ Թրքական աղբյուրների համաձայն' այցը տեղի կունենա նոյեմբերի 27-30-ը։ Այցի շրջանակներում Թուրքիայի ԱԳ նախարարը հանդիպելու է ԱՄՆ պետքարտուղարի հետ, որի ընթացքում քննարկվելու են հայ-թրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը, ԼՂ հակամարտությունը, ինչպես նաև Իրանի ատոմային ծրագրի շուրջ իրավիճակը։
Ա. Դավութօղլուն կհանդիպի նաև ԱՄՆ-ում թրքական սփյուռքի ներկայացուցիչների հետ և ելույթ կունենա Ջորջթաունի համալսարանում։

Госсекретарь США и глава МИД Турции обсудят Карабахский конфликт
Министр иностранных дел Турции Ахмед Давудоглу совершит визит в США, сообщает пресс-служба МИД Турции.
Согласно турецким источникам, визит состоится 27-30 ноября. В рамках визита, Давудоглу встретится с госсекретарем США Хиллари Клинтон. На встрече будут обсуждены процесс нормализации армяно-турецкого процесса, Карабахский конфликт, а также ситуация вокруг иранской ядерной программы.
Глава МИД Турции встретится также с представителями турецкой диаспоры в США и выступит с речью в Джорджтаунском университете. По итогам визита состоится пресс-конференция.