Փետրվարի առաջին տասնօրյակը կլինի ամենացուրտը
Լրագրողների հետ հադիպման ժամանակ «Հայպետհիդրոմետ» ծառայության օպերատիվ հիդրոօդերևութաբանության բաժնի պետ Զարուհի Պետրոսյանն ասել է, որ այսօրվանից 5 օր շարունակ անձրևի և ձյան տեսքով հանրապետությունում կսկսվեն տեղումներ։
«Հովտային շրջաններում ցերեկը կլինի անձրև, գիշերը՝ ձյուն: Բարձրադիր շրջաններում տեղումները կլինեն ձյան տեսքով: Փետրվարի 1-ից ջերմաստիճանը կնվազի և ամենուրեք կդիտվի ձյուն: Առաջիկա օրերին տեղումները առատ չեն լինի: Փետրվարի 1-ից տեղումները կլինեն մինչև 15 մմ»,- նշել է բանախոսը։ Ըստ Զ. Պետրոսյանի՝ փետվարին ջերմաստիճանը կլինի հունվարից մեկ աստիճանով ցածր: Առաջին տասնօրյակը կլինի ամենացուրտը։

Первая декада февраля будет самой холодной
На встрече с журналистами начальник Центра оперативной гидрометеорологии «Армгидрометеослужбы» Заруи Петросян сообщила, что с сегодняшнего дня и в течение 5 дней в республике ожидаются осадки в виде дождя и снега.
«В равнинных районах днем ожидается дождь, а ночью -снег. В высокогорных районах осадки будут в виде снега. В ближайшие дни интенсивных осадков не прогнозируется. С 1 февраля температура в республике понизится: везде ожидается снег, а интенсивность осадков достигнет 10-15 мм», - отметила З.Петросян.
По словам метеоролога, в феврале, по сравнению с январем, температура понизится лишь на один градус. Первая декада февраля будет самой холодной.