Կայացվել է Վահան Խալաֆյանի մահվան գործով դատավճիռը
Այսօր Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը Չարենցավանի ոստիկանության քրեական բաժնի նախկին պետ, գլխավոր ամբաստանյալ Աշոտ Հարությունյանին դատապարտել է 8 տարվա ազատազրկման: Չարենցավանի ոստիկանության օպեր լիազոր Մորես Հայրապետյանն էլ դատապարտվել է 2 տարվա պայմանական ազատազրկման, իսկ օպերլիազորներ Գագիկ Դավթյանն ու Գարիկ Ղազարյանն անմեղ են ճանաչվել:
Հիշեցնենք, որ գողության կասկածանքով ոստիկանության բաժին բերման ենթարկված Վահան Խալաֆյանն ըստ պաշտոնական վարկածի խոշտանգումների էր ենթարկվել ոստիկանների կողմից, ապա ինքնասպանություն գործել' դանակի երկու հարված հասցնելով ինքն իրեն:

Вынесен вердикт по делу о смерти Ваана Халафяна
Сегодня в Котайкском марзе РА завершился суд над обвиняемыми по делу о смерти Ваана Халафяна. Главный обвиняемый Ашот Арутюнян, как и предполагалось, был приговорен к 8 годам лишения свободы. Оперуполномомченный чаренцаванской полиции Морис Айрапетян осужден к 2 годам, а оперуполномоченные Гагик Давтян и Гарик Газарян признаны невиновными и были соответственно оправданы.
Напомним, что смерть задержанного по подозрению в воровстве Ваана Халафяна наступила в кабинете сотрудников котайкской полиции. Согласно официальной версии, сотрудники полиции подвергли его пыткам, после чего Халафян извлек из шкафа кухонный нож и ударил себя в брюшную область, нанеся себе телесные повреждения, от которых и скончался.