Արմեն Բադալյան. ««Օրինաց երկիրը» մեռած ուժ է, նրան այլևս ոչինչ չի փրկի»
-«Օրինաց երկիրը» մեռած ուժ է,-լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում ասել է քաղաքական և ընտրական տեխնոլոգիաների մասնագետ Արմեն Բադալյանը՝ ավելացնելով, թե այլևս ոչինչ ՕԵԿ-ին չի փրկի։
Խոսելով առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների մասին և կանխատեսումներ անելով, թե հատկապես որ ուժերը ներառված կլինեն խորհրդարանում՝ Ա. Բադալյանը նշել է, թե Հայաստանում քաղաքական երեք միավոր է մնացել՝ ՀՀԿ, ԲՀԿ, ՀԱԿ. «Հայաստանում ուրիշ կուսակցություն՝ ո՛չ ՕԵԿ, ո՛չ «Ժառանգություն», և ո՛չ էլ նույնիսկ ՀՅԴ, չկա»։
-Երբ Արցախի անկախության հռչակման 19-ամյակին Դաշնակցությունն իր ամբողջ ռեսուրսը դնելով՝ հավաքել էր հազիվ 1000-1100 հոգի, դա արդեն որոշակի ազդանշան է,- ասել է քաղաքական տեխնոլոգիաների մասնագետը։
Պատասխանելով հարցին, թե ինչից ելնելով է կանխատեսում, որ ՀԱԿ-ը կարող է մուտք գործել խորհրդարան՝ նա նշել է, թե եթե ՀԱԿ-ը կարողացավ լեզու գտնել Կրեմլի հետ, ապա իր տեղերը կունենա։
-Մարդիկ արդեն հասկանում են, որ ինչպես Ռուսաստանի շատ վարչատարածքային մարզերում, երկրամասերում և հանրապետություններում է Մոսկվան որոշում, թե որ ուժը որքան տեղ պետք է ունենա, հնարավոր է՝ նաև Հայաստանում դա այդպես լինի,-ընդգծել է Ա, Բադալյանն ու որպես օրինակ հավելել, թե ի վերջո չպետք է չմոռանալ Բակիևի նախադեպը։

Армен Бадалян: «Оринац еркир» - мертвая сила, ее уже ничего не спасет»
«"Оринац еркир" - мертвая сила», - так на встрече с журналистами охарактеризовал данную партию специалист по политическим и избирательным технологиям Армен Бадалян, добавив, что ее уже ничего не спасет.
Касаясь предстоящих парламентских выборов и прогнозируя, какие из политических сил будут включены в парламент, А. Бадалян заявил, что  в Армении остались три политические единицы - РПА, ППА и АНК. «В Армении других партий не существует: ни "Оринац еркир", ни "Наследие" ни даже АРФД».
«Определенным сигналом этого было и то, что,  сгруппировав все свои ресурсы, «Дашнакцутюн» собрал к 19-летию независимости Арцаха от силы 1000-1100 человек»,- отметил Бадалян.
В ответ на вопрос о том, что послужило поводом для прогнозов относительно включения АНК в парламент, специалист по политическим и избирательным технологиям сказал, что если АНК сумел найти общий язык с Кремлем, то он обеспечит и свои места в парламенте.
«Люди уже понимают, что точно так же, как и Москва решает, какая сила какие места займет, так и в Армении, возможно, будет так», - подчеркнул Бадалян, приведя в качестве примера случай с Бакиевым.