ՀՀԿ–ական պատգամավոր. «Ցանկացած պահի պետք է պատրաստ լինենք զարգացումների, որոնք կարող են բերել նաև զինված բախումների»
Հրավիրված մամուլի ասուլիսում պատասխանելով հնարավոր պատերազմի մասին հարցին՝ ՀՀ ԱԺ Հանրապետական խմբակցության անդամ Արտակ Զաքարյանն ասել է, թե մենք շատ փխրուն խաղաղության մեջ ենք, և ունենալով Ադրբեջանի պես հարևան, որի ամբողջ եկամուտների զգալի հատվածն ուղղվում է դեպի ռազմական բյուջե, դեպի սպառազինում, ինչպես նաև ապրելով հակամարտություններ պարունակող տարածաշրջանում, պետք է ցանկացած պահի պատրաստ լինենք զարգացումների, որոնք կարող են բերել նաև զինված բախումների։
-Սա՝ տեսականորեն։ Իսկ պրակտիկայում այսօր գոյություն չունեն այն հիմքերը, որոնք մեզ ենթադրել կտան, թե ինչ-որ ժամանակ հետո Ադրբեջանը կարող է գնալ նման ծայրահեղ քայլերի,-ավելացրել է Արտակ Զաքարյանը։

Депутат РПА: «В любой момент мы должны быть готовы к развитиям, которые могут привести и к вооруженным столкновениям»
Отвечая во время пресс-конференции на вопрос о возможной войне, член Республиканской фракции НС РА Артак Закарян заявил, что мы находимся в очень хрупком мирном положении и, имея такого соседа, как Азербайджан, значительная часть доходов которого сосредоточена на военном бюджете и вооружении, а также находясь в регионе, полном различных конфликтов, нужно в любой момент быть готовым к развитиям, которые могут привести и к вооруженным столкновениям.
«Это с теоретической точки зрения. С точки зрения практики, сегодня нет тех основ, которые дадут нам повод предположить, что спустя некоторое время Азербайджан может пойти на крайние меры»,- добавил Закарян.