Սահմանադրական հանրաքվեի արդյունքների՝ ԿԸՀ–ի նախնական տվյալները
Այսօր Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ներկայացրել է դեկտեմբերի 6–ին տեղի ունեցած սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի նախնական արդյունքները։
Համաձայն կազմված արձանագրության՝ հանրաքվեին մասնակցել է քվեարկելու իրավունք ունեցող 2 միլիոն 567 հազար 47 քաղաքացուց 1 միլիոն 303 հազար 466-ը։
Նրանցից «այո» են ասել 825 հազար 851-ը, «ոչ»՝ 421 հազար 600-ը։
Անվավեր է ճանաչվել 53 հազար 332 քվեաթերթիկ, անճշտությունների թիվն 824 է։

Сегодня Центральная избирательная комиссия Армении представила предварительные результаты голосования на референдуме по конституционным изменениям.
Согласно опубликованным данным, в голосовании приняли участие 1 303 466 избирателей (из 2 567 047 обладающих правом голоса граждан).
За графу «да» проголосовал 825 851 избиратель, «нет» – 421 600 избирателей.
Недействительными признаны 53.332 бюллетеней.
Сегодняшние данные ЦИК по голосованию на референдуме