Գևորգ Կոստանյանը չի կարող հավատալ, որ Հովիկ Աբրահամյանը նման հայտարարություն է արել
ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանն այսօր լրագրողներին հայտնել է, որ դեկտեմբերի 6–ին տեղի ունեցած սահմանադրական հանրաքվեի ընտրախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 461 հաղորդագրություն։ Դրանցից 14-ի դեպքում հարուցվել է քրեական գործ, իսկ 159–ի մասով որոշվել է մերժել քր. գործի հարուցումը։
Գ. Կոստանյանը նաև չի բացառել, որ եթե ապացուցվեն համատարած ընտրակեղծիքների վերաբերյալ պնդումները, ապա հանրաքվեի արդյունքներն անվավեր կճանաչվեն։
Ինչ վերաբերում է ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հայտարարությանը, թե խախտումները պատկերող տեսանյութերը մոնտաժված են, ՀՀ գլխավոր դատախազը նախ նշել է, որ չի լսել այդ հայտարարությունը, ապա ավելեցրել է.

Геворг Костанян не верит, что Овик Абрамян сделал подобное заявление
В Генеральную прокуратуру Армении поступило 461 обращение в связи с нарушениями на прошедшем 6 декабря референдуме по конституционным изменениям. Об этом сегодня в ходе встречи с журналистами сообщил генпрокурор РА Геворг Костанян.
По его словам, на их основе возбуждено 14 уголовных дел, в 159 случаях в возбуждении уголовных дел было отказано.
Костанян не исключил, что в случае подтверждения заверений о повсеместном характере избирательных фальсификаций результаты референдума могут быть признаны недействительными.
Что касается заявления премьер-министра Овика Абрамяна о том, что видеозаписи с избирательными нарушениями смонтированы, то генпрокурор РА сначала отметил, что не слышал подобного заявления, а затем добавил: