Յուրա Մովիսյանը վերադառնում է ԱՄՆ
«Ինտերֆաքսի» փոխանցմամբ՝ մոսկովյան «Սպարտակ» և ամերիկյան «Ռեալ Սոլթ Լեյք» ֆուտբոլային ակումբները համաձայնություն են ձեռք բերել 28-ամյա հայ հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի՝ վարձակալությամբ ամերիկյան ակումբ տեղափոխվելու հարցով։
«Սպարտակի» մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ պայմանագիրը կգործի մինչև 2016թ. դեկտեմբերի 1–ը։
«Սպարտակը շնորհակալություն է հայտնում Յուրա Մովսիսյանին մեր ակումբում անցկացրած ժամանակի համար՝ հաջողություններ մաղթելով նրան հետագա կարիերայի ընթացքում»,–ասվում է մամլո հաղորդագրությունում։
Հիշեցնենք՝ Յուրա Մովսիսյանը «Ռեալ Սոլթ Լեյքում» խաղացել է 2007-2009թթ., այնուհետև կարիերան շարունակել դանիական «Ռանդերսում» և ռուսական «Կրասնոդարում»: «Սպարտակ» մոսկովյան ակումբի կազմում Մովսիսյանը 2013–ից ի վեր մասնակցել է 66 հադիպման՝ դառնալով 27 գոլի հեղինակ։
«Ուրախ եմ հայտնել ՄԼՍ և իմ նախկին թիմ՝ «Ռեալ Սոլթ Լեյք» վերադառնալուս մասին: Այս թիմի հետ 2009-ին նվաճել եմ գավաթ: Շնորհակալ եմ «Սպարտակին» և բոլոր հավատարիմ երկրպագուներիս մշտական աջակցության համար: Անհամբեր սպասում եմ կարիերայիս նոր փուլին»,- «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է Յուրա Մովսիսյանը։

Юра Мовсисян возвращается в США
Московский футбольный клуб «Спартак» и «Реал Солт-Лейк» из США договорились о переходе 28-летнего форварда Юры Мовсисяна в американский клуб на правах аренды с возможностью выкупа игрока. Соглашение будет действовать до 1 декабря 2016 года, сообщила пресс-служба «Спартака».
В «Спартаке», куда Юра Мовсисян перешел из «Краснодара», он дебютировал в марте 2013 года и с тех пор сыграл 66 матчей за московскую команду, забив 27 голов. ««Спартак» благодарит Юру Мовсисяна за время, проведенное в нашей команде, и желает ему успехов в дальнейшей карьере», – говорится в сообщении пресс-службы клуба.
За «Реал Солт-Лейк» Мовсисян выступал в 2007-2009 годах.
«Я рад объявить, что возвращаюсь в MLS (Главную футбольную лигу) и мой бывший клуб «Реал Солт-Лейк», с которым я выиграл Кубок в 2009 году. Искренне благодарю «Спартак» и всех преданных болельщиков за их поддержку. С нетерпением жду начала новой главы в моей карьере», – написал сам футболист на своей странице в «Facebook».