Գիշերը հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական փորձ
Հունվարի 25-ին և լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը դիմել է սադրիչ գործողությունների:
Նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել են շուրջ 600 կրակոց:
Բացի վերոնշյալից՝ հունվարի 26-ին՝ ժամը 04:30-ի սահմաններում, հակառակորդը շփման գծի հարավային ուղղությամբ ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական փորձ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և ստիպել վերջիններիս հետ շպրտվել իրենց ելման դիրքերը:
Արձանագրված փոխհրաձգության ընթացքում պաշտպանության բանակը կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Предотвращена очередная диверсия со стороны Азербайджана
25-го и на утро 26 января на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана противник прибег к провокационным действиям. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
За указанный период передовые подразделения азербайджанской армии из стрелкового оружия различного калибра, минометов (60 и 82 мм) и гранатомета типа АГС-17 произвели в направлении армянских позиций около 600 выстрелов.
Помимо этого, 26 января в районе 04:30 противник предпринял в южном направлении линии соприкосновения попытку диверсионно-разведывательного проникновения. Передовые подразделения Армии обороны НКР, своевременно выявив продвижение диверсионной группы противника, отбросили ее на исходные позиции.
В ходе завязавшейся перестрелки Армия обороны потерь не понесла.
Передовые подразделения АО НКР продолжают удерживать полный контроль на линии соприкосновения и уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.